Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 21, 2021 in Internet |

Jak poprawnie stworzyć stronę internetową?

Zaprojektowanie odpowiedniej strony internetowej zajmuje trochę czasu. Na co zwrócić uwagę projektując stronę internetową? Jak być widocznym w sieci? Na te i inne pytanie odpowie dzisiejszy wpis.

Pojęcie struktury strony internetowej

Konstrukcja strony www to nic innego jak pewien schemat, jak pewien zarys, jak powinna wyglądać strona internetowa, często określana mianem struktury. Dlaczego warto planować strukturę strony internetowej? Chociażby dlatego, żeby dokładnie zaplanować miejsca na poszczególne elementy, Do prawidłowego rozmieszczenia elementów jest potrzebny przede wszystkim dobry plan. Struktura strony internetowej obejmuje stronę główną oraz jej podstrony. Rzeczy mniej istotne nie powinny się znajdować w menu na stronie głównej. Opcjonalnie można je gdzieś dodać pod stopką.

Porady jak poprawnie stworzyć strukturę strony internetowej

Źle zaprojektowana struktura nie będzie dobrą wizytówką. Ponadto, dalsze modyfikacje strony mogą się nałożyć z protypem wykonanej strony, co będzie niezbyt dobrze wyglądało. Zbyt dużo elementów na stronie internetowej będzie ogólnie rzecz biorąc bardzo źle wyglądać. Zanim wprowadzimy dalsze modyfikacje, to powinniśmy uporządkować te znajdujące się już na stronie internetowej. Strona internetowa powinna być przede wszystkim łatwa w zrozumieniu dla odbiorcy. Niewskazane jest też nadużywanie kreatywności, warto postawić na absoulutne minimum.

Przemyśl podkategorie stron

Na stronie internetowej wystarczy kilka kategorii, o ile nie jesteś właścicielem olbrzymiego sklepu internetowego. Warto pamiętać, że strona powinna być na tyle prosta, żeby było można dostać się do interesującej nas treści za pomocą 2-3 kliknięć. Często użytkownicy poddają się zanim dotrą do interesującej treści. Taka struktura strony internetowej bardzo zniechęca, a przecież tego nie chcemy, aby kolejny klient przeszedł nam koło nosa. Uproszczenie strony internetowej jest jedną z pierwszych rzeczy, na którą powinniśmy zwrócić uwagę.

Odpowiednia konstrukcja strony www przyczyni się do pozyskania nowych klientów. Wybierając towar nieświadomie wybieramy go “oczami” niż ze względu na odpowiednie parametry techniczne. Nie warto też chować podstron gdzieś głęboko w strukturze strony intenetowej. Użytkownicy uwielbiają znajdować takie “wykopaliska”, co może się przełożyć na negatywne wyobrażenie o danym przedsiębiorcy. Struktura strony internetowej może być prostą drogą do pogorszenia opinii wśród klientów. Jeśli nie możemy tego zrobić sami, to powinniśmy skorzystać z pomocy specjalisty, który pomoże nam uprościć stronę lub zaprojektuje nową od zera.