Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 24, 2020 in Biznes |

Co się robi w technikum poligraficznym i kto się tam nadaje?

Aby zostać poligrafem, a przynajmniej z wykształcenia, należy ukończyć technikum poligraficzne, na kierunku technik poligraf. Jakie warunki należy spełnić, aby się tam dostać? Technikum poligraficzne na czym polega nauka? Czy są jakieś przeciwwskazania zdrowotne?

Kto się nadaje na poligrafa?

Każdy ma swoje marzenia i stara się dążyć do ich spełnienia. Jednak czasami okazuje się, że nasz wymarzony zawód, jednak nie jest dla nas. Aby nie stracić czasu na coś, co jednak nas nie kręci, dobrze wiedzieć, jakie cechy są potrzebne w danym zawodzie.
Jeśli chodzi o poligrafa to najlepiej sprawdzi się osoba kreatywna, spostrzegawcza, systematyczna, znająca podstawy grafiki komputerowej, lub choćby zainteresowana tym tematem. Mile widziana będzie również dobra pamięć.
Wszystkie te cechy składają się na obraz dobrego poligrafa. Jeśli będziesz nam nimi pracował oraz przykładał się do systematycznej nauki na pewno zostaniesz nie tyle co dobrym, ale świetnym poligrafem.

Przeciwwskazania zdrowotne

Niestety, ale zdrowie również może wpłynąć na to, czy będziemy mogli próbować swoich sił w poligrafii. Naturalnie, wszelkie choroby wzroku, typu daltonizm, mogą nas wykluczyć z tej ścieżki kariery. Podobnie sprawa wygląda z niedowładem lub brakiem sprawności rąk. Jednak ostateczną decyzję o tym, czy możemy podjąć się tego zawodu, musi i może wydać tylko lekarz.

Technikum poligraficzne na czym polega nauka?

Jako technik poligrafii musisz mieć wiedzę na temat druku oraz kreatywność i umiejętności artystyczne, a także opanowane programy graficzne. Będziesz bowiem przygotowywać strony, książki i inne publikacje do wydania. W trakcie nauki zdobędziesz wiedzę i umiejętności potrzebne do osiągnięcia tego celu.
Nie ominie cię nauka obsługi programów graficznych, zapoznanie się z technikami druków i nadruków, zapamiętanie charakterystyki materiałów używanych w trakcie druków, przyswojenie standardów składania tekstu.
Jednak cała ta wiedza będzie miała faktyczny związek z zawodem, jaki sobie wybrałeś. Będzie ona konieczna aby wykonywać zawód poligrafa poprawnie, łatwo i dla wielu przyjemnie.